Parkování u letiště Ruzyně. Jak za něj neplatit tisíce a mít auto v bezpečí

Vždy, když jsem někam letěla, najít parkování u letiště Ruzyně pro mě byla malá noční můra. Nechtěla jsem platit jmění za taxi, nechtěla jsem se táhnout autobusem a také jsem nechtěla nechávat auto bez dozoru v nějaké boční ulici. Zároveň jsem netušila, kde všude je možné zaparkovat a která řešení bude nejvýhodnější. Jestli  máte stejný problém, dám vám několik tipů. 

Na letiště hlavně pohodlně

Jednou jsem jela na letiště autobusem, ale byl to příšerný zážitek. Zaprvé jsem jela hodinu a půl  přes celou Prahu. Za druhé jsem doslova táhla dva velké kufry, protože jsem odlétala na tři měsíce. Autobusy sice jezdí každou chvíli, ale jsou taky permanentně nacpané lidmi. Nemluvě o tom, jak těžké bylo táhnout kufry do metra a pak z něj ven na autobusovou zastávku.

Bylo mi  jasné, že tuto zkušenost už nepotřebuju podstoupit znovu. Podruhé jsem jela na letiště autem – to když jsem vyzvedávala dceru. Dojela jsem až k terminálu a měla to perfektně načasované tak, abych na parkovišti nestrávila víc než těch 15 minut zdarma. Ale plánování není v případě příletů to nejjistější. Dcera měla samozřejmě zpoždění a já nakonec zaplatila přes tři stovky.

Příště budu chytřejší – hm, ale jak na to?

Řekla jsem si, že až příště poletím, musím to konečně vychytat na jedničku. Tentokrát jsme odlétaly na týden s kamarádkou na dovolenou. Kamarádka měla za úkol hlídat dopravní situaci a já najít nejlepší místo na parkování.

Zjistila jsem, že se dá auto odstavit  v některých ulicích, nebo u obchodního centra. Ale to  jsem  zavrhla. Nechtěla jsem se celou dovolenou bát o to,zda tam auto po příjezdu pořád ještě bude a jestli bude mít všechna kola. 

ČÍST  Místo odletu Brno? Letiště a parkování je jednodušší, ale problémy můžou přijít i tak

Nejsem nijak zběhlá v pražských ulicích a dopravě. Řekla jsem si, že se se starostí o auto nebudu zatěžovat a že si nechám poradit. Kým?

Samozřejmě internetovým srovnávačem parkovišť. Šlo mi především o to, aby bylo parkoviště co nejblíže k letišti a důležitá byla i cena. Zvítězilo malé parkoviště v Buštěhradu.  Tam nám zařídili odvoz minibusem až k našemu terminálu.

Protože jsme se vracely v noci, chtěla jsemt parkoviště otevřené nonstop. Taky jsem chtěla, aby  auto stálo pod střechou, protože byla zrovna zima a člověk nikdy neví, co se přižene. To všechno mi zde nabídli a já zaplatila za celý týden je několik stovek. A stejnou cenu bych tu zaplatila i za měsíc stání.

Překvapení na závěr

Co se mi líbilo ze všeho nejvíc, bylo to, že jsem si místo rezervovala dopředu. Takže jsem věděla, že mám kde zaparkovat, a jela jsem na jistotu.

Dost mě taky překvapilo, kolik dalších služeb parkoviště u letiště nabízejí. Nejen že jsou hlídaná a s nepřetržitým provozem, ale navíc jsou auta automaticky pojištěná proti poškození, vandalismu, krádeži nebo živelné pohromě. Nadto vám zařídí i autoservis a pneuservis, mytí auta a vyčištění interiéru. A dokonce vám i zabalí zavazadla.

Odteď už jinak na letiště nechci. Můžu si vždy vybrat jiné parkoviště, porovnat aktuální slevy a nechat si poradit, kde bude parkování zrovna nejvýhodnější. Pak už se o nic nestarám. Jen o to, abych si cestování užila.

Snad jsem vám poradila a předala dobré rady, aby i vaše cesta na letiště byla s absolutním klidem a pohodlím.

Napište do komentářů, jaké máte vy zkušenosti s parkováním u letiště v Praze a jestli už jste zkoušeli nějaké placené parkoviště.

Začněte psát a stiskněte Enter pro vyhledávání

Shopping Cart