Už jste zažili parkování u letiště?

Podědil jsem Žabáka

Dneska bych se s vámi chtěl podělit o zkušenosti s parkováním na letišti. Každý to má nějak, já to mám takhle. „Podědil“ jsem auto a když už ho mám, tak se ho snažím využívat. Ne, nejsem sirotek, jenom naši usoudili, že jen jejich 12 let starý „Źabák“ (přezdívka kvůli zelené barvě) už jejich nárokům nevyhovuje, zatímco pro mě, co jsem doteď jezdil „sockou“ jde o nadstandardní luxus.

Aby bylo jasno, proti MHD vůbec nic nemám, ale jeďte na pražské letiště o půlnoci a vracejte se ve tři ráno. Některé letecké spoje fakt vymýšlel blázen nebo jsou ve hře jiné ceny za parkování letadel,co já vím. Vlastně nevím. Nicméně byla to přesně ta příležitost, kdy jsem potřeboval přijet autem, zaparkovat u letiště a nic moc neřešit. Samozřejmě platí, že čím blíž k letišti a čím levnější, tím lepší.

Tehdy…

Když jsem letěl před lety do jižní Itálie na Gargano (jde o národní park), nízkonákladovkou samozřejmě, měli naši ještě Žabáka jako rodinné přibližovadlo a jako naschvál mě nemohli na letiště popovézt. Naštěstí do nízkonákladového letu nemůžete mít velké zavazadla (OK, můžete, ale chtějí za to nekřesťanské peníze, to už si rovnou můžu koupit klasickou letenku), tak jsem to s batůžkem v pohodě dal.

Aspoň jsem se podíval, že na Veleslavíně, kde přestupujete z metra na bus směrem Ruzyně fakt zapomněli postavit jezdící schody. Umíte si představit, jak tam turisti s báglama a kufrana na kolečkách “makají” do schodů.

Jedné babičce jsem pomohl, ale nejsem portýr, abych tam stál a nosil. A narážka na portýry není náhodná, fakt tam po zprovoznění stanice byli. Jelikož jsem byl bez auta tak mě parkování u letiště netrápilo. Ani mě nenapadlo nad tím přemýšlet.

ČÍST  Místo odletu Brno? Letiště a parkování je jednodušší, ale problémy můžou přijít i tak

… a teď

Když jsem letěl nedávno, tak jsem se stanicí Veleslavín vyhnul. Sice už tam jezdící schody mají, ale já mám Žabáka. A navíc jsem díky kámošovi Koudymu, který je zkušenější cestovatel než já, věděl i kam ho odstavit. Jenže bylo potřeba trochu googlit. Existuje totiž služba, a co je super, tak je levná, kde vám auto pohlídají, jak dlouho potřebujete. Já potřeboval týden. A hodí vás od káry na letišti a na základě domluvy po příletu i zpět.

Žabák byl v pohodě

Bylo to moje první parkování u letiště a jasně, že jsem se trochu bál, jestli bude všechno OK, ale obavy byly zbytečné. To je fajn vědět, příště budu klidnější. Nikdo nic neukradl, nepoškrábal, prostě pohodička. Všechno klaplo dle domluvy, a já (díky příletu ve fakt blbou brzce ranní hodinu) jsem byl rád, že Žabáka mám. Budu to muset při nejbližší příležitosti našim znovu připomenout. Cesta domů sice nebyla z nejkratších, holt skoro přes celou republiku, ale když jsem si představit, že bych to dával vlakem (v noci žádné spoje nebyly), no ani si to vlastně představovat nechci. Takhle oblíbená muzika, cesty prázdné a 2 kafe proti usnutí na pumpě.

Mě letiště s lidským jménem nevadí

Nemám nic proti přejmenování letiště podle státníka, není to nic vzácného. Francouzi mají letiště Charlese de Gaulla, v Řecku přistanete na letiště Eleftheria Venizela a v New Yorku, pokud letíte z Evropy, tak dosednete na runway mezinárodního Letiště J. F. Kennedyho. Mimochodem to pojmenovali sotva měsíc po jeho vraždě v Dallasu. 

Chcete trochu exotiky? OK, tady ji máte. Libanon má letiště pojmenované po Rafiku Harírím a když zabili pákistánskou premiérku Benazir Bhuttovou, tak hádejte co po ní pojmenovali. Ano, tipujete správně, letiště! Ale tam jsem ještě nebyl. Takže pojmenovat letiště po někom známém mi přijde úplně v pohodě. A jedna perlička, v anglickém Liverpoolu má letiště John Lennon z Beatles. Občas si jejich muziku taky rád pustím.  Máme sice hodně známých Čechů, dokonce dva nositele Nobelovy ceny (schválně, znáte je?), ale Havel je asi nejznámější. 

Začněte psát a stiskněte Enter pro vyhledávání

Shopping Cart