Místo odletu Brno? Letiště a parkování je jednodušší, ale problémy můžou přijít i tak

Jednou se mi podařilo letět z Brna. Parkování u letiště tu je o něco jednodušší a přehlednější než v Praze, ale přesto jsem napoprvé nevěděla jak se v něm orientovat. A protože opravdu nesnáším řešit parkování, s radostí jsem tuto starost nechala na druhých. Jak jsem dopadla?

Proč jsem se rozhodla letět z Brna?

Ano, létám celkem často a ráda. Miluju totiž cestování a už si život bez něj nedokážu představit. Líbí se mi, že máme na výběr tolik možností, kam letět, s kým a za jaké ceny. Některé jsou opravdu bezkonkurenční. Vůbec mi nevadí letět nízkonákladovou společností, pokud mě letenka vyjde na pár stovek.

Přesně takto začal můj prodloužený víkend v Amsterdamu. Na internetu na mě vyskočila upoutávka na levné letenky. Mohla jsem si tam zaletět za pětistovku, což je naprosto neuvěřitelné. Malý háček ovšem byl v tom, že letadlo letělo z Brna.

Nebyla jsem si jistá, jestli se mi chce podstupovat cestu po D1 do Brna, protože to znamenalo stres navíc a prodloužení cesty. Nicméně i s benzinem, který projedu z Prahy do Brna a zpět, mě ta letenka vyšla výhodněji než letět z Prahy. Tak jsem si řekla, proč ne.

Potřebuju mít plán

Občas cestuju trochu na pas blind, jak se říká, a nechávám věci spíš plynout. Tentokrát ovšem všechno muselo být naplánované na jedničku. Rozhodně nepřipadalo v úvahu, že bych nejela vlastním autem.

Takže jsem především chtěla mít jistotu, že se přes D1 dostanu v pořádku a včas. Sledovala jsem proto pečlivě dopravu na dálnici, aby mě nic nepřekvapilo.

Jestli jsem v Praze tápala, kde bych mohla v bezpečí zaparkovat poblíž letiště, tady jsem byla úplně ztracená. Brno jsem neznala ani trochu, tedy co se možností parkování týče.

ČÍST  Pronájem bytu v Orlové. Jak řešit běžné problémy s údržbou bytu?

Jak to udělat, abyste se nemuseli starat o parkování

Nejdřív jsem chtěla prostě odstavit auto přímo u letiště, pak mě ale napadlo, že jiné placené parkoviště může mít doplňkové služby, stejně jako nabízejí v Praze.

Skrz srovnávače parkování jsem našla parkoviště nejblíž letišti. Společnost se příhodně jmenovala Letím Brno. Rezervovala jsem si u nich místo, což je nezbytné, pokud si neplatíte měsíční permanentní parkování.

Upozornili mě, že mám přijet nejméně 2 a půl hodiny před svým odletem. Tentokrát jsem neprotestovala, protože jsem opravdu chtěla mít časovou rezervu. A nakonec jsem byla ráda, že jsem se tak rozhodla.

Plán se lehce hroutí, ale i na to jsou připravení

Cesta po dálnici byla zase oříšek. Spousta zúžení a především prudký liják. Oproti původnímu plánu jsem nabírala další a další zpoždění, až jsem nakonec přijela o 50 minut později, než jak jsme měli domluvené. Naštěstí byla paní ze společnosti chápavá a vstřícná a slíbila, že udělají vše proto, abych let stihla.

Než jsem dojela na parkoviště, moje auto bylo celé postříkané od bláta. Nejdřív jsem nad tím chtěla mávnout rukou, ale na parkovišti mi nabídli, že mi dají auto do pucu. To jsem nemohla odmítnout.

Díkybohu jsem na D1 neměla žádnou poruchu, ale kdyby se to přihodilo, i s tím by si tu věděli rady. Svěřila jsem jim tedy autíčko a nechala se odvést minibusem k terminálu.

Odteď už jsem věděla, že bude všechno v pořádku. Auto bylo hlídané a pojištěné a já se mohla už jen těšit na Amsterdam. A protože jsem nakonec ještě měla nějaký čas nazbyt, zapadla jsem na letišti do baru a dala si výbornou kávu.

Takže pokud taky musíte na letiště dojíždět delší trasu, už víte, že mít časovou rezervu je rozhodně nutností. A že jsou chvíle, kdy je placená služba k nezaplacení.

ČÍST  Parkování letiště Praha, aneb jak jsem jel na dovolenou a nechtěně prozkoumal místní parkoviště

Už jste někdy měli cestou na letiště problémy? Jak jste je nakonec vyřešili?

Začněte psát a stiskněte Enter pro vyhledávání

Shopping Cart