Výměna implantátů je rutinní zákrok. Jejich životnost obvykle nepřekračuje 15 let

Výměna implantátů je rutinní zákrok. Jejich životnost obvykle nepřekračuje 15 let

Nechala jste si před lety zvětšit poprsí a zajímá vás, zda je výměna implantátů, která vás v budoucnu zřejmě čeká, skutečně nezbytná? Přemýšlíte, jestli je takový zákrok opravdu nutný? Měla byste vědět, že výměna prsních implantátů má své důvody. Provádí se tehdy, když je potřeba nahradit staré nebo poškozené implantáty novými. 

Tento proces je obvykle nezbytný a to hned z několika důvodů, včetně změn v tělesných proporcích nebo třeba kvůli poškození implantátu. Ale nebojte se, jedná se o záležitost, kterou podstoupíte tak jednou či dvakrát za život. Hned uvidíte.

 

Proč je výměna implantátů potřebná?

Prsní implantáty nejsou doživotním řešením. To vám ale snad váš chirurg řekl hned na začátku? Nebo ne? Časem se mohou zkrátka opotřebovat nebo nějak poškodit. Jejich výměna je také běžná u žen po těhotenství nebo po významné změně váhy, kdy dochází ke změně velikosti a tvaru prsou. 

Technologický pokrok navíc stále přináší kvalitnější a bezpečnější typy implantátů, které mohou nabídnout lepší výsledky a komfort. Kromě toho, s přibývajícím věkem mohou vznikat estetické nebo zdravotní důvody, které si takový zákrok jednoduše vyžádají. Ale klid, nejde o nic dramatického!

Příprava na zákrok 

Před samotným zákrokem je důležitá důkladná konzultace s chirurgem. Je to podobné, jako před běžnou operací. Bude se probírat vaše zdravotní historie, vaše očekávání a možnosti, které jsou pro vás nejlepší. Je rozumné podstoupit předoperační vyšetření, jako jsou krevní testy a mamografie, aby se zajistilo, že neexistují žádná skrytá rizika

Dále je třeba diskutovat o všech užívaných léčivech a dodržovat předoperační pokyny, jako je například přerušení užívání některých léků nebo dočasné upravení stravy. Je to sice do jisté míry individuální, ale jinak se jedná o běžný postup.

ČÍST  Nejlevnější parkování u letiště Praha – všechno je jinak

 

Obvyklý průběh zákroku

Výměna prsních implantátů se neobejde bez anestezie. Jde samozřejmě o to, aby byl zákrok pro pacientku bezbolestný. Chirurg poté provede řez v oblasti vložení původního implantátu, aby ho mohl odstranit. Následuje pečlivé umístění nového implantátu, které může zahrnovat úpravu tkáně pro dosažení požadovaného tvaru a velikosti poprsí. Nakonec je řez uzavřen a náležitě ošetřen, aby se zajistilo správné hojení a minimální zjizvení. Postup je velice podobný klasické augmentaci. Ještě si vše shrňme:

  • Anestezie - pacientka obvykle podstoupí celkovou anestezii.
  • Řez - chirurg provede řez v oblasti, kde je původní implantát umístěn.
  • Výměna - starý implantát je odstraněn a nový je vložen na jeho místo.
  • Uzavření řezu - rána je uzavřena a důkladně ošetřena. 

Riziko komplikací je minimální

Každý chirurgický zákrok s sebou nese určitá rizika. Mezi ně patří infekce nebo třeba problémy s anestezií. Je důležité tato rizika předem konzultovat s chirurgem. K dalším možným komplikacím patří pozdější asymetrie prsou, ztráta citlivosti v oblasti bradavek nebo vznik jizev. Ve výjimečných případech může dojít k potřebě dalších chirurgických zákroků. 

Přestože je riziko vzniku podobných komplikací minimální, někdy k nim zkrátka dochází. Důkladnou předoperační konzultací a pečlivým výběrem chirurga můžete ale takovým potížím docela dobře předejít. 

 

Pooperační péče je vždy důležitá!

Některým ženám nadělila pěkná prsa příroda, jiným pomohou implantáty. Existují ale pravidla, bez kterých se takové “vylepšení” neobjede. Patří k nim i pooperační péče. Ta je pro úspěšné zotavení a optimální výsledek výměny prsních implantátů velice důležitá. Pokud nedodržíte pokyny, jichž se vám od lékaře dostane, riskujete! 

Péče zahrnuje několikatýdenní klidový režim, správné užívání předepsaných léků na bolest a antibiotik, aby se předešlo infekcím. Důležité je také pravidelně navštěvovat kontrolní prohlídky u lékaře, které umožňují sledovat proces hojení a včas identifikovat případné komplikace. Péče o jizvy s pomocí mastí a krémů a omezení náročných fyzických aktivit. To vše je pro úspěch takové “reoperace” zásadní. Takže ještě jednou:

  • Odpočinek - je důležité dodržovat klidový režim a omezit fyzickou aktivitu.
  • Léky - můžete dostat léky na bolest nebo antibiotika.
  • Kontrolní návštěvy - je nutné absolvovat kontrolní návštěvy u lékaře.
  • Péče o jizvy - je pro úspěch zákroku zásadní.
ČÍST  Uvažujete o zmenšení prsních dvorců? Máme pro vás řadu důležitých informací!

 

Význam výměny implantátů

Životnost prsních implantátů je různá. Závisí jak na jejich typu, tak na použitém materiálu. K jejich výrobě se přitom používají nejen tradiční, ale i stále nové a nové materiály. Vývoj jde neustále kupředu. Ovšem zatím stále platí, že i u těch nejkvalitnějších implantátů vytvořených k dlouhodobému nošení je odborníky doporučeno realizovat výměnu nejpozději po nějakých 15 letech. Může to být však individuální.

Výměna implantátů může vést k vylepšení vzhledu poprsí a k pochopitelnému zvýšení sebevědomí. Především má ale za úkol odstranění jakýchkoliv potenciálních zdravotních problémů spojených se starými implantáty. Tento zákrok také umožňuje pacientkám “aktualizovat” typ a rovněž velikost implantátů, což může pozitivně ovlivnit jejich celkovou spokojenost a pohodu.

Vyberte si správného chirurga

Že je nesmírně důležité zvolit pro takový zákrok kvalitní kliniku a špičkového chirurga, o tom asi nemusíme dlouho diskutovat. Výběr vhodného pracoviště a kvalifikovaného specialisty, to jsou kroky, které nesmíte podcenit. 

Pokud výměnu hodláte podstoupit na jiné klinice, než na které jste si nechali voperovat původní implantáty, vždy si znovu opatřete reference a ptejte se na spokojnost jiných pacientek. Dosažené vzdělání, certifikace a členství v profesních lékařských společnostech. To vše vám může hodně napovědět. Získáte tak lepší představu o tom, zda se obracíte na skutečné odborníky.

 

Buďte bez obav!

Výměna prsních implantátů je důležitým i když poměrně běžným chirurgickým zákrokem. Přestože jde v podstatě o rutinní záležitost, které se není nutné příliš obávat, nějaká pravidla se vždy vyplatí dodržet. Je klíčové najít zkušeného chirurga a důkladně se připravit. A nepodcenit pooperační péči. Při správném přístupu a dodržování lékařských pokynů lze vždy dosáhnout uspokojivých výsledků.

 

Výměna je důležitá pro vaše zdraví i pro vaši psychickou pohodu! Rozhodně se jí nemusíte obávat!

ČÍST  Už jste zažili parkování u letiště?

Začněte psát a stiskněte Enter pro vyhledávání

Shopping Cart