Parkování letiště Praha, aneb jak jsem jel na dovolenou a nechtěně prozkoumal místní parkoviště

Kdo mě sleduje delší dobu už ví, že jsem rozený cestovatel. Mojí dlouholetou vášní je objevovat nové krajiny a rozšiřovat si obzory. Člověk díky tomu získá trochu jiný pohled nejen na vlastní zemi, ale někdy náhodou objeví i jaké je parkování letiště Praha a také, jak funguje bezpečnostní kontrola na letišti a ostatní věci týkající se letiště. 

To jsem se takhle chystal na výlet do Maďarska, když jsem dostal “skvělý” nápad

A sice, že si  místo své oblíbené aplikace Uber objednám klasické taxi. Ne, že bych nebyl s Uberem spokojený, ale zajímalo mě, jak jsou na tom  klasické taxislužby. Zda nespějí ke konci svých sil,nebo naopak, zda už podstatně  vylepšily kvalitu svých služeb. Proto jsem si předem objednal odvoz  luxusním vozem , aby šlo vše jako po másle.

Nicméně věci dost často nefungují tak, jak jsme si je naplánovali. Jak se říká, jestli chcete vesmír rozesmát, řekněte mu svoje plány. Pro mě to ovšem v tu chvíli usměvavé nebylo. Let byl naplánovaný na 6 hodin ráno a na letišti jsem tak musel být opravdu v nekřesťanskou hodinu. Když jsem si  v předvečer odjezdu balil věci na cestu, ještě jsem si chtěl zkontrolovat potvrzení mého  odvozu. Jako bych to předem tušil! Při pohledu do emailu mě čekalo  nepěkné překvapení. Rezervace odvozu byla zrušena!  Zjišťovat důvod proč, na to nebyl čas. Takže auto. Jenže kde zaparkovat? Poplatky za letištní parkoviště by mě pomalu stály víc než letenka.

Proto jsem použil vyhledávač a začal hledat. Naštěstí jsem narazil na neoficiální parkoviště nedaleko letiště

Ten, kdo slyší název neoficiální parkoviště poprvé v životě, se asi zeptá o co jde. Asi o nějakou šedou uličku, kde zaparkujete auto a doufáte, že se mu nic nestane. Je to přesně naopak. Neoficiální neznamená nelegální nebo pochybné. Jde jen o parkovací plochy, které jsou provozovány soukromě a ne přímo letištěm Praha. Dokonce jsem narazil na šikovnou stránku s porovnávačem takovýchto parkovacích ploch. Představte si porovnávač zboží, ale pro parkoviště na letišti. Stačí jen zadat datum odjezdu a příjezdu a o zbytek se postará webová aplikace.

ČÍST  Cena botoxu a faktory, které na ni mají vliv

ČÍST  Už jste zažili parkování u letiště?

Během několika málo vteřin jsem získal několik možností, kde zaparkovat a navíc mě čekalo milé překvapení v podobě opravdu přijatelné ceny. Neoficiální plochy jsou totiž o poznání levnější, než jejich klasické varianty. Parkovací domy u letiště se mohou vyšplhat i na tisíc korun za den a krátkodobá parkoviště před terminálem jsou bohužel jen na klasické vyzvednutí a rychlý výjezd.

Oproti tomu neoficiální parkoviště mají několik zásadních výhod, mezi které patří:

  • Opravdu nízká cena a pohotový zákaznický servis.
  • Velmi dobrá bezpečnost. Samozřejmostí jsou vysoké ploty, závory, kamery a ostraha 24/7.
  • Dále pak odvoz na a letiště  a z něj při návratu na parkoviště zdarma. 

Poslední bod je samozřejmě velmi důležitý. Neoficiální parkoviště jsou totiž většinou v blízkém okolí letového areálu. Díky tomu není úplně reálné se pěšky dostat  k terminálu.  Skvělí pracovníci parkoviště se ale postarají o komfortní odvoz. Vozy jsou čisté, prostorné a dost často i vybavené wifi signálem.

Parkování na neoficiálním parkovišti mě opravdu mile překvapilo.

Jedním z hlavních důvodů, proč jsem byl až takhle spokojený byla rychlost celé operace. Když vezmu v úvahu, že jsem si parkovací místo objednal opravdu na poslední chvíli, tak klobouk dolů. Když nad tím teď přemýšlím uvnitř tohoto skvělého letištního salonku,  a čekám na odlet, tak si říkám, příště znovu!

A jaké jsou vaše zkušenosti s letištním parkováním? Napište mi vaše zážitky do komentáře!

Začněte psát a stiskněte Enter pro vyhledávání

Shopping Cart