Uvažujete o zmenšení prsních dvorců? Máme pro vás řadu důležitých informací!

Uvažujete o zmenšení prsních dvorců? Máme pro vás řadu důležitých informací!

Zmenšení prsních dvorců je chirurgický zákrok, který má za cíl redukovat prsní dvorce, které mohou být v některých případech až příliš velké a někdy také výrazně asymetrické. Tento zákrok nejenže pomáhá dosáhnout esteticky příjemnějšího vzhledu poprsí, ale často také zlepšuje komfort a sebevědomí žen. Prsní dvorce jsou kruhovou oblastí kolem bradavek a jejich velikost se může lišit. Někdy poměrně výrazně. Zákrok, při kterém dochází k jejich zmenšení, obvykle spočívá v odstranění části kůže a pigmentované tkáně a v následné rekonstrukci celého dvorce do nové, menší velikosti. 

Chcete o zákroku zjistit víc? Máte příležitost.

 

Pro zmenšení prsních dvorců existují nejméně dva důvody

Existují přinejmenším dva dobré důvody, které vedou ženy k rozhodnutí podstoupit zákrok, při kterém jim budou zmenšeny prsní dvorce. Pro některé je motivací snaha o harmoničtější a přitažlivější vzhled jejich poprsí. A bývá to důvod zřejmě nejčastější. Ňadra jsou zkrátka symbolem ženskosti a přitahují pozornost mužů. Jiné ženy se pak k zákroku odhodlají hlavně proto, že jim velké prsní dvorce způsobují určitý fyzický diskomfort. Oba důvody jsou jistě z pohledu žen dostatečné proto, aby zákrok podstoupily a faktem je, že s nimi souvisí i další věc - pocit duševní pohody, který se po zákroku obvykle dostaví, protože je citlivý problém vyřešen.

  • Estetické důvody: Hledání přitažlivějšího vzhledu prsou.
  • Fyzický komfort: Snaha o eliminaci tření a podráždění.

Vyřešením výše zmíněných “nedostatků” zpravidla dojde k růstu sebevědomí a snížení nepříjemných pocitů. U některých žen se objevují také tzv. vpáčené bradavky.

Nebojte se, je to bezpečné!

Zmenšení prsních dvorců je považováno za bezpečný chirurgický zákrok. Samozřejmě pouze v případě, když je prováděn zkušeným plastickým chirurgem. Před operací je pochopitelně nutná důkladná konzultace, během které lékař posoudí celkový zdravotní stav pacientky a vysvětlí jí možné rizika. 

ČÍST  Pronájem bytu v Orlové. Jak řešit běžné problémy s údržbou bytu?

Moderní chirurgické postupy a řádné dodržování pooperativní péče však možnost jakýchkoliv komplikací snižují na minimum. Pravděpodobnost dosažení uspokojivého výsledku je téměř stoprocentní. Lékař každou ženu také informuje o tom, jak dlouho bude trvat rekonvalescence a jaké aktivity by si během procesu hojení měla rozhodně odepřít. To je velmi důležité!

A jak je to tedy se zmíněnými riziky?

Ňadra přitahují pozornost odjakživa. A asi nikoho nepřekvapí, že jsou námětem mnoha uměleckých děl. Pro jejich krásu proto neváhají ženy leccos podstoupit. Ovšem jako každý chirurgický zákrok, i zmenšení prsních dvorců s sebou nese určitá rizika. Byť nijak významná. Ve výjimečných případech může dojít ke vzniku infekce, lehčímu krvácení, neočekávané reakci na anestezii nebo zkrátka k menším problémům s hojením. 

Vzácnější komplikace pak mají podobu ztráty citlivosti v oblasti bradavek nebo nezamýšlené asymetrie ve výsledném vzhledu prsou. Tyto komplikace mohou vyžadovat dodatečné léčebné zákroky, jimiž lze zpravidla situaci velice uspokojivě napravit. Jak už jsme ale řekli, dochází k nim jen v ojedinělých případech.

  • Infekce: I přes sterilní podmínky může výjimečně dojít k infekci.
  • Krvácení a hematom: Možný výskyt krvácení pod kůží.
  • Problémy s hojením: Některé ženy mohou prodělat pomalejší nebo komplikovanější hojení.
  • Ztráta citlivosti: Možné snížení nebo ztráta citlivosti bradavky.

 

Na zákrok se musíte připravit

Příprava na zákrok zmenšení prsních dvorců není nijak komplikovaná. Zahrnuje několik kroků. Nejprve je nutná již zmíněná konzultace s plastickým chirurgem, který provede důkladné vyšetření a probere s vámi vaše představy a očekávání. Je rozhodně rozumné, pokud podstoupíte kompletní zdravotní prohlídku. Dle pokynů lékaře může být také nutné dočasně vysadit některé léky a vynechat doplňky stravy, pokud je užíváte. 

Rozhodně je však nezbytné přestat kouřit a omezit konzumaci alkoholu, protože obojí napomáhá lepšímu hojení. Rovněž je rozumné zařídit si na nejbližší dny po opreaci klidový režim. Žádná práce, žádný sport a ani úklid domácnosti.  Pouze odpočinek!

ČÍST  Parkování u letiště Ruzyně. Jak za něj neplatit tisíce a mít auto v bezpečí

Pooperační péče

Nejrůznější operace poprsí jsou běžné. Neobejdou se však bez pooperační péče. Po každém zákroku, zmenšení prsních dvorců nevyjímaje, je zkrátka nezbytné dodržovat všechny pokyny lékaře, aby se vše řádně zahojilo. Bez zbytečných komplikací. A bez čeho se pooperační péče asi neobejde? 

  • Odpočinek: Dostatečný odpočinek je klíčový pro rychlé uzdravení.
  • Hygiena: Péče o operační rány kvůli prevenci infekce.
  • Lékařské kontroly: Pravidelné návštěvy lékaře k monitorování průběhu hojení. 

Každá žena by měla sledovat jakékoli náznaky infekce nebo neobvyklé bolesti a ihned kontaktovat svého lékaře. Může být také potřeba nosit speciální kompresní prádlo, které pomáhá udržet tvar prsou během hojení.

 

Role plastického chirurga je klíčová!

Asi vás nemusíme dvakrát přesvědčovat o tom, jak je důležité vybrat si pro zákrok zkušeného a vysoce kvalifikovaného plastického chirurga. Pro úspěch operace je to zcela zásadní. Je důležité vybrat lékaře s platnou licencí a co nejlepší pověstí, který má hodně zkušeností s podobnými zákroky. Zkušený odborník si vždy lépe poradí s možnými komplikacemi a dosáhne esteticky příjemných výsledků. Každá žena by měla výběru specialisty, potažmo kliniky, věnovat dostatek času a úsilí. Rozhodně se to vyplatí!

Zmenšení prsních dvorců je pro některé ženy spolehlivou cestou k většímu sebevědomí a psychické pohodě. Zákrok, jehož výsledkem jsou hezčí ňadra, je proto stále oblíbenější. Pro většinu žen je harmonický vzhled jejich poprsí zkrátka velice důležitý. Lépe vypadat a podle toho se také cítit. O tu běží především!

Začněte psát a stiskněte Enter pro vyhledávání

Shopping Cart